Ian Trigellis „Bitter Seeds” (Milkweed Tryptich book 1)

Sveiki mīļie lasītāji, esmu atgriezies pēc palielas slinkošanas (rakstīšanas, ne lasīšanas) pauzes. Izrādās, ka regulāri blogu rakstīt ir uhhh cik grūti (baigais brīnums, zinot, ka skolā sacerējumi izraisīja galvassāpes). Pa šo klusuma periodu esmu izlasījis kādas 4-5 grāmatas, kuras nu tagad centīšos visas atminēties un apcerēt.

Izdevējs Tor Fantasy 416 lpp.

Pirmā grāmata, kuru izlasīju jau maija beigās ir Ian Trigellis „Bitter Seeds” (Milkweed Tryptich book 1). Jā, jā nebrīnieties – lasu arī angļu un krievu mēlēs, jo man sirdij tik tuvās fantasy un fantastikas žanra grāmatas man par lielu nožēlu Latvijā izdod tikai Krēslas un Potera līmenī.

„Bitter Seeds” darbība risinās alternatīvās realitātes pasaulē, kurā arī ir pienācis 1939.gads, friči sākuši otro pasaules karu un grāmatas galvenais varonis – angļu spiegs Reibulds Maršs spiegodams nazi uzbrukumus Spānijā ierauga friču jauno superieroci – pārcilvēkus.  Viens staigā cauri sienām, cits dedzina ar skatienu, utt. Tad nu Reibulds nogrābj vienu šādu superdāmu aiz čupra un aizlaiž mājup uz Angliju analizēt kas un kā. Angļi, sapratuši , ka ar ierastām metodēm šādus super Ansīšus un Grietiņas neapturēt ir spiesti vērsties pie tumšiem spēkiem pēc palīdzības…

Kad nejauši kādā angļu blogā uzzināju par šo grāmatu, tad uzstādījums šķita tik ļoti kick-ass (vācu pārcilvēki pret angļu burvjiem otrajā pasaules karā), ka nelasīt nebija variants.

Grāmatā risinās no trīs skatupunktiem – angļu spiegs Reibulds (cilvēks parastais), Vils (Reibulda čomaks, kā arī burvis) un Klauss (vācu pārcilvēks, kura uzdevums gan vairāk ir lasītājus iepazīstināt ar savas māsas Grietiņas  -pārcilvēks – gaišreģe ar Dieva kompleksu – izgājieniem).

Jāatzīmē, ka interesants ir burvju koncepts – viņi nevis burās, bet sazinās un ved pārrunas ar kaut kādām pārlaicīgām būtnēm „eidaloniem”, kuriem mēs esam tik vien kā mikrobi vai baktērijas, un kuri par saviem pārdabiskajiem pakalpojumiem prasa samaksu kā jūs domājiet kā? Protams, ka asinīs. Tā nu, piemēram, lai virs jūras būtu migla un friči nevarētu veikt uzlidojumus Anglijai mūsu labajiem burvjiem ik pa laikam nākas nokurināt kādu krogu, kurš ir pilns ar nevainīgiem cilvēkiem.

4 bļembasKopumā grāmata lasās raiti, kā jau tā saucamais „page turner”,  nekāda dziļās filozofijas nav, bet atpūtai ir ļoti pat laba. Pieejama ir jau arī triloģijas otrā daļa, kur darbība risinās divdesmit gadus vēlāk un nacistu vietā Angļu izlūkdienestam pretī stājas tovarišči komuņisti. Lieku četras betmenbļembas.

2 komentāri

Filed under Uncategorized

2 responses to “Ian Trigellis „Bitter Seeds” (Milkweed Tryptich book 1)

  1. Izklausās pat lasīšanas vērts! Būs jāieliek atslodzes plauktiņā, kad negribēsies neko nopietnu lasīt, tad būs no kā izvēlēties.

  2. Atbalsojums: Ian Trigellis „The Coldest War” (Milkweed Tryptich book 2) | Andris lasa

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s