And now something completely different – Izklausies redzēts S3E01

Labs vakars, jūsmājās! Ir pienācis rudens, kas apglezno Latviju, un TV3 ir sākusies jaunā “Izklausies redzēts” sezona. Tā kā mani bērni ir lieli šova fani, tad man vismaz daļēji arī nākas sekot šim lieliskajam šovam, un kāpēc nepārvērst zobenu izkaptī un neaprakstīt šos jaukos raidījumus savā blogā. Saprotu, sānsolis, bet tomēr labāk nekā klusums. Turpiniet lasīt uz savu atbildību.

Šovu, kā ierasts, vada Lauris “skrienu, tātad esmu” Reiniks, kā teikt, kaut arī sūdīga, bet stabila vērtība. Nemainīgi iedomīgs kā pāvs. Par to, vai tik tas pāvs īstenībā nav sadomājies zvirbulis, šovakar strīdas daudzos bāros.

Arī žūrijā vecās mēbeles – Jānis Šipkēvics, tas kurš trešo reizi precēsies, nevis tas, kurš “pilnīgi viens”. Jānis bikli pastāsta, ka pirms sezonas esot studējis šova Vjetnamiešu versiju, lai gūtu jaunas idejas darbam žūrijā. Nākas secināt, ka ne sūda nav iemācījies – joprojām izplūst garos un “interesantos” aprakstos ala Jānis ’89 no Labvakar, jāsaka, ka šis stils kopš interneta parādīšanās ir outdated, bet lai viņam veicās.

Studijā arī TV3 šovu standartrekvizīts Jana Duļevska. Nezinu, vai pie vainas Užavas alus (produktu izvietojums nejaušs) vai kā, bet Janai šoreiz traki dziļš dekoltē, kas agrāk acīs nav kritis, un rodas pamatots jautājums, vai tas nejauši, vai arī kopš Rodžers kāris slidas vadzī, ir iekrājusies naudiņa par slidu asināšanu un to ir izdevies ieguldīt acu priekos. Par to vēsture klusē.

kivelnieks.jpgKā žūrijas viesi šoreiz abu iepriekšējo šovu uzvarētāji Ralfs Ēlands un Jāzeps Ugunsgrēks. Ralfiņš, kā jau jaunības maksimālismā lietai piegāja traki nopietni, Jāzeps gan bija iesprūdis kaut kādā padebīlā tēlā, humors līdz galam neaizgāja, taču atkal jāatzīmē – varbūt pie vainas Užavas alus.

Un nu jaukākā daļa – jaunais sastāvs. Par laimi, tā ir tikai trešā sezona, un līdz dziedošiem Centim Ūbelem, Solvitai Āboltiņai un iRobotam vēl pāris sezonas japaciešas, pagaidām vēl pietiek ar Ugunsgrēka 4to ešalonu un Eirovizijas atlases regulāriem.

Pirmā nāk Ieva Sutugova, kura ir redzēta Koru karos, bet ar to arī manas zināšanas par mākslinieci ir galā. Jāsaka, ka viņa uzstājās, pirms ienāca prātā šī lieliskā doma aprakstīt redzēto, tāpēc viņas priekšnesums man aizgāja gar ausīm. Taču žūrija viņai deva labas atzīmes, tad jau laikam viss izdevās. Ieva tēloja Agileru.

Tālāk nāk Zirnekļu čalis no Ugunsgrēka, kurš izrādījās ir Emīls Kivelnieks. Viņš mēģināja tēlot Viktoru Lapčenoku. Teikšu godīgi, Lapčenoku neesmu redzējis traki sen, bet nu baigi līdzīgs neizklausījās. Žūrija piekrita un lika viņu kaut kur lejasgalā.

Nākamā, ar sveicienu no Marsa, nāk kādus gadus desmit neredzēta Yana Key, un kā jau rūdīta Eirovīzijas dalībniece tēlo citu Eirovīzijas dalībnieci, kuras vārds man nupat ir aizmirsies – tumsnējo zviedrieti kas dziedāja par Eiforiju. Šis priekšnesums ir kā sveiciens no nākotnes, jo, negūglējot dzimšanas datus, atļaušos minēt, ka Yana par zviedrieti ir vismaz divas reizes vecāka. Kratījās Yana labi; viņas priekšnesuma pievienotā vērtība bija volejbola lauva –Samoilovs (vismaz par to bija pārliecināts mans 7 gadus vecais dēls), kurš Yanai pievienojās dejā. Jāatzīstas, ka rakstot bija jāgūglē, kas uzstājās pēc Zirnekļu džeka, jo, godīgi sakot, šis inčīgais priekšnesums jau bija aizmirsies.

Tālāk seko viena no vakara naglām, jeb laikam jāsaka – vakara naglis – Normunds Pauniņš, kurš bija iejuties sev labi zināmā tēlā – narkotiku atkarīgajā Deivā Gehenā no Depeche Mode, jeb kā Ralfiņš teica – Depeššš Mode. Priekšnesums bija solīds, var redzēt, ka loma studēta gadiem, un čalis zina, kā tas kaifs uz skatuves nāk ārā. Bija forši, visiem patika, žūrijas Jana pat pielēca kājās un applaudēja līdzi, varbūt nebija droša, vai tas dekoltē pamanīts (bet varbūt atkal alus pie vainas). Jāatzīmē arī Pauniņa angļu valoda – tā šovakar bija pārliecinoši latviskākā, es gandrīz noticēju, ka Deiva saknes ir no Baltijas jūras dzintara krastiem.

Kā piektā no burvju lifta parādās, SPOILER ALERT, pirmā koncerta uzvarētāja – vienīgā man nepazīstamā dalībniece, bet runā, ka tā esot meitene, kas “dziedāja piedziedājumu tajā čirkainā džeka vienīgajā slavenajā dziesmā.” Es kā erudīts (700 LVL Prāta bankā) uzreiz sapratu, ka runa ir par Strēlnieci. Vārdiņš gan neaizķērās, bet gan jau ar laiku, meitene tomēr jūtami būs viena no favorītiem. Nu ja, tātad, meiča dziedāja citplanētietes dziesmu no Piektā elementa (par kuru Šikipēdija vāvuļoja kādas 5 minūtes), un Ralfs nebija apmierināts, ka šo dziesmu, kas īstenībā esot taisīta uz kompjūtera, meitene nespēja nodziedāt tik precīzi kā oriģināls. Pasaulē redz esot daži, kas varot. Ak, jaunības maksimālisms! Manām lāča nomītajām ausīm likās ļoti labi, un meitene krietni pārspļāva visus pārējos popielas dalībniekus.

Traki garš jau palags, bet vēl nedaudz jāpaciešas – sestais (trešais no beigām) uzstājas pāraugušais bērnu Eirovīzijas zvaigzne Dzintars Čīča, kurš izbalansē dīvainību ar Yanas padzīvojušo Lorēnu (tā viņu sauca!) un tēlo Kusturicu, kurš droši vien ir kādas trīs reizes vecāks par Dzinču. Par romu dziedāšanas kvalitātēm nerunāsim, tur Čīča ir tip top, bet ar pielīmēto bārdu un pinkaino parūku Dzintars izskatījās pēc kaut kā, kas ir evolucionējis no mūsu brāļa neandertālieša. Bez maz vai – ņem un filmējies Krūdos!

Kā pirmspēdējā mūs priecēja “meitene no laukiem” (Katlakalna, 12km līdz Melngalvju namam), kā viņa pati nosauca, Rūta Dūduma. Dziedāja viņa pa radio līdz vēmienam nodrillēto dziesmu par Meršiem, kuru izpilda Dafija, tā, kura nav pīle. Kā jau meitenei no laukiem pienākas, visa Rūtas “maska” ir parūka un lēcas. Es nezinu, kā izskatās īstā Dafija, bet žūrija teica, ka galīgi neesot līdzīgi. Dziedāja meitene labākajās Eirovīzijas un Fabrikas tradīcijās, tā teikt, kaut kā jau tās astoņas dalībnieku vietas bija jāaizpilda.

Vakara noslēdzošā dziesma piederēja Mārtiņam Ruskim, kurš tēloja Ketlīnu Dženeri, kas tēlo Vili Valo no HIM un dziedāja “Join me”. Ketlīna kā īsta dumpiniece uznāca uz skatuves ar aizdedzinātu cigareti un Ruska balsī nodziedāja dziesmu. Jāsaka, viņa jau nav vainīga, ka Ruskim tik specifiska balss, bet kā ir, tā jādzīvo.

Ar to arī koncerts bija galā, atlika vien visus sarindot pa vietām. Pārliecinoši uzvarēja meitene ar astoņkāji galvā – Strēlniece no piektā elementa, otrais palika Deivs Pauniņš, bet Lapčenoks ar Dūdumu (žūrija tomēr nenoticēja lēcām) toč bija kaut kur apakšā.

Biju tā iegrimis rakstīšanā, ka palaidu garām sadaļu, ko kurš tēlos nākamnedēļ, tādēļ, vienīgais, ko varu teikt puslīdz droši, Dūduma tēlos Dūdumu parūkā.

Viss, tiekamies pēc nedēļas. Padevīgi jūsu, Užavas alus (produktpleisments ir saskaņots ar wordpresu). Over and out.

7 komentāri

Filed under Uncategorized

7 responses to “And now something completely different – Izklausies redzēts S3E01

 1. Dainis Gžibovskis

  Latviešu šovus jau kādu laiku neskatos, bet pēc šādas atsauksmes slēdzu iekšā tvplay un ar pārtīšanu skatījos atkārtojumu.
  Pauniņš un Dināra man ļoti patika, bet pārējie šķita maksimāli garlaicīgi. Dūdumas tieksme piedalīties visur nedaudz sāk tracināt.

 2. Man ir zināmas aizdomas, ka Pauniņš ir kategorijā “dziedi ko gribi, izklausās kā Pauniņš” (un Ruskis arī), bet laiks rādīs.
  Meitene Dināra gan ir talantīga, tas fakts.
  Dūduma ir olimpiskā principa “galvenais ir piedalīties” miesiskais veidols.

 3. Man šķiet, tev līdz nākamajai reizei jāpaplašina alus krājumu daudzveidība, lai nav tā, ka viss uz nabaga Užavas pleciem.

 4. Šikipēdija 😀 atceros viņu vēl no raidījuma “Ar dziesmu par dzīvi” laikiem, jau tad viņš bija neizturams – monoloģēja, demagoģēja un vēl arī atbildēja intervējamā vietā pats uz saviem jautājumiem

  • Man viņš no Dziesmu par dzīvi asociējas ar “superīgo” intervēšanas stilu – pamet domu graudu vai slavenu citātu un “kā tu domā”, pēc tam nākamo, nākamo utt

 5. Aizraujošs sezonas sākums, pārsmieties 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s