Vakars, kad daži bija labāki par oriģinālu – “Izklausies redzēts” So3E05

Labvakar dārgie lasītāji, pēc divu nedēļu pārtraukuma esmu atgriezies, lai strādātu. Šovakar jau piektais “Izklausies redzēts 3” koncerts.

Vakars sākas ar Reinika sirsnīgu atzīšanos, ka viņš mīl Šipkēvicu dēļ tā zināšanām, uz ko Šipkēvics aizkustinājumā atbild, ka viņš ir kaut kas pa vidu starp Donaldu Trampu un Donaldu Daku. Par Janu mēs uzzinām, ka izrādās viņa ir aktrise, kas studējusi Ņujorkā. Savukārt Artis ir stažējies meistarklasēs Brodvejā. Kā ceturtais šoreiz Atis Fleims Roltons.

ruskisKā pirmais šovakar uzstājas Mārtiņš Ruskis, kurš atgādina par Helovīna tuvošanos un tēlo disko Frediju Krjūgeru, pag… nē, tomēr zombiju Miku Džegeru, kuram priekšnesuma laikā krīt nost sejas gabali. Jāsaka, ka šeit šova vadītāji ir palaiduši garām iespēju kādu citu nokāstot par Deivu Boviju un iestudēt šo burvīgo priekšnesumu. Vispār man nav skaidrs, kāpēc dalībnieki izvēlas tēlot māksliniekus sev neatbilstošā vecumā – Ruskis vecu Džegeru, vai, piemēram, Pauniņš pagājušajā raidījumā Igo jaunībā. Lai vai kā, slikti jums, jautri mums.

Otrā uzstājas Ieva Sutugova kā adekvāti pusplika Lēdija Gaga ar priekšnesumu Greja nokrāsu cienītājiem. Šipkēvics steidz stāstīt, ka viņam mājās ir veselas divas grāmatas par Gagu un šī priekšnesuma laikā viņš ir domājis par viņas mirstošo vecotēvu, kam veltīta šī dziesma. Kas par raksturu!

pauninsKā trešais uz skatuves kāpj mans favorīts Normunds Pauniņš. Šoreiz viņš ir pārtapis par Mr.Bīnu ar sirmu bārdu un izpilda “Ave Maria”, tādejādi īstenodams savu sapni, dziedāt šo dziesmu publikas priekšā. Žūrija lišķīgi slavē Normunda akadēmisko dziedājumu un kārtējo reizi atstāj viņu pēdējā vietā – tāda ir sapņa īstenošanas cena. Bet Normundam pajāt, jo nākamgad Otrai pusei būs 25 gadu jubilejas tūre.

Reinim Laurikam laikam nav pateikuši, ka raidījumu televīzijā rāda ierakstā, jo pēc kārtējās reklāmas pauzes viņš paziņo, ka tā ir bijusi tik īsa, ka neesot paspējis to pat pamanīt. Nu nez, es paspēju gan uz tualeti aiziet, gan bērniem maizītes sasmērēt.

Nākamā uzstājas lauku skuķis Rūta Dūduma ar 90to sākuma Dāmu popa Rajeckas versiju, kas kopēja 80to gadu rietumu zvaigžņu stilu. Jāsaka, ka šis bija simpātiskākais Olgas dupsis, kādu nācies redzēt, ar dziedājumu arī viss esot bijis lieliski, žūrija aplaudē stāvus. Pēc priekšnesuma Jana izpilda gājienu ar zirdziņu – saka, ka viņai trūkst vārdu, taču vārās divas minūtes. Jānis, kā jau bagāti pieredzējis precēšanās jautājumos, uzsver, ka šajā konkrētajā dziesmā tā ir nevis Olga Rajecka, bet gan Migliniece. Artis arī cenšas būt lādzīgs, bet kārtējo reizi liek sērīgi nopūsties par Subatnieka iztrūkumu šovā.

Nākamo priekšnesumu Lauris piesaka ar pamatīgu joku – Ārklova nav Latgalē. Aiz smiekliem izkrītu no krēsla, kad pieceļos, Yana Key jau dzied pilnā sparā. Viņa šovakar atveido krievu literatūras skolotāju Rozīnu Moloko, kas tēlo princesi klasiskā slāvu ziemassvētku pasakā. Šīvakara topā drošs kandidāts uz pēdējo vietu. Jana atkal dziesmas laikā taisa mēmo līdzdziedāšanu. Starp citu, jūs esat pamanījuši, ka Jana māk pilnīgi visas dziesmas un ļoti aktīvi dzied tās līdzi? Vai arī Ņujorkas aktierskola? Kad jākomentē priekšnesums, Jana kārtējo reizi meistarīgi nepasaka neko (Ņujorka?), taču Jānim uznāk vaļsirdības mirklis un viņš atzīstās, ka ja viņš būtu dīdžejs, tad sapņotu par sievieti diskobumbu. Savukārt Artis šķiet ir bijis iesnaudies un pirms runāšanas tiek modināts. Atis bilst, ka šo dziesmu savā laikā ir dzirdējis skanam austiņās.

Kā sestais uzstājas čalis ar klasisko jaunatnes “pie kājas” attieksmi Dzintars Čīča. Šoreiz Dzinčam ir tik ļoti pie kājas, ka viņš izvēlas dziesmu, kuras laikā ir vienkārši jāguļ dīvānā. Priekšnesuma laikā Čīča-Iglesias izlaidies dīvānā skumst par pazudušu TV pulti un hipnotizē žūrijas locekli Janu. Ierodas 4 eņģeļi ar izbāztiem papagaiļiem un krīt priekškars. Dziesma saucās Dūja. Jana sarkst un bālē un ir skaidrs, ka, ja viņa nelieks 12, tad ir liekule (ielika 9 – liekule!). Pirmo piecu dziesmu laikā Jānis bija diezgan varonīgi turējis sevi rokās, taču visam ir savas robežas un beidzot visi korķi izšauj un viņš iegrimst atmiņās par sava dēla dzimšanu un sauso likumu Padomju savienībā. Artis demonstrē savu komisko talantu un smejas pats par saviem jokiem.

Nākamie uzstājas Dināra Rudāne ar Juri Tēraudu, tēlodami Lorinu Hilu un Vaiklifu Džīnu. Kā ierasts, nav kur piesieties, viss ir tip top. Šipkēvics, kurš beidzot ir iegājis ritmā, izmanto iespēju pastāstīt, ka kādreiz ir sācis spēlēt ģitāru. Taču “Pilnīgi viens” uz gičas diez ko neizklausījās un nācās mest mieru. Un nebija jau arī viens, bija vēl Inkēns un Rubenis. Artis apsveic Dināru ar Lorinas Hilas sešiem bērniem. Janai jau otro reizi šovakar ir licies, ka skan labāk kā oriģinālā….

kivelnieks.jpgNoslēgumā vakara nagla – Emīla Kivelnieka Šēra. Kā jau šovā ierasts, drag queen priekšnesumi ir ļoti atzīti, arī šis neliek vilties. Šēris cenšas ko var un izdodas lieliski. Žēl tik ka nav oriģinālais klipa tērps, tas kurš iepriekšējā sezonā bija Elzai, tad būtu jādod visi 13 punkti. Fleims aiz priekiem novelk sev abas kurpes un uzliek uz galda. Jana iekož sev mēlē, lai nepateiktu, ka bija labāk kā oriģinālā, bet acīs nolasāms, ka bija. Savukārt Jānis izšauj dupletā – Emīla nedarbi būs jānošēro! Hā, labais, šis sit pušu Skuteļa standapu! Smejos un slauku asaras visu Laurim nemanāmo reklāmas pauzi.

Seko atzīmju likšana un žūrija ir vienisprātis, ka Bīnam labāk nedziedāt, un liek viņu pēdējajā vietā, savukārt pirmajās divās vietās ir Emīla Šēra un Dūdumas Olīte. Dūduma, kā jau nepieredzējusi aktrise, aizraujas ar jokošanos un kādas 5 reizes par daudz pasaka Paldies itkāolgas balsī.

Visi ir laimīgi, skatītāji pamet telpas, Lauris tīksminās par savu atspulgu diskobumbā, Jānis atlaidies krēslā lasa grāmatu par Gagas vectēvu, savukārt Artis guļ.

Dziest gaismas. Līdz nākamajai reizei, lai arī kad tā būtu. Over and out.

2 komentāri

Filed under Uncategorized

2 responses to “Vakars, kad daži bija labāki par oriģinālu – “Izklausies redzēts” So3E05

  1. Beidzot! 🙂 Paldies! Gaidīju jau, ka JŠ stāsts būs par divām Greja grāmatām, bet šis laikam raidījums ģimenēm, tad jau nevar stāstīt par visām grāmatām, kas ir mājas bibliotēkā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s