Vakars, kad Jana nepieturējās pie plāna – “Izklausies redzēts” So3E06

Labs vakars jūsmājās, šovakar mūsu zilajos ekrānos jau sestais “Izklausies redzēts” trešās sezonas koncerts. Kārtējo reizi saņēmos drosmi (šoreiz sadarbībā ar Selgas cepumiem) un noskatījos šo aizraujošo pārraidi jūsu vietā, par ko tagad arī steidzu rakstīt.

nutellaJāsaka uzreiz, ja interesantākais visa koncerta laikā ir skatītāja, kas kaut ko sajaukusi un krēma vietā ieziedusies ar kurpju smēru, tas ir drošs signāls, ka pārraide nebija diez ko aizraujoša.

Kā ierasts, vakars sākas ar iepazīstināšanu ar (mūsu profesionālo) žūriju. Rodas zināmas aizdomas, ka kāds ir lasījis un ārkārtīgi pozitīvi interpretējis manu blogu, jo Šipkēvics tiek stādīts priekšā kā sentēvs, kurš nokauj ar erudīciju (skatītāju viedoklis). Jana apgalvo, ka šovakar neplāno neko teikt, tas ir kā neliels saulesstariņš šajā rudenīgajā vakarā, taču ilgi tam spīdēt nav lemts. Vēl žūrijā humorists Artis un Ieva Pļavniece.

Pirmais priekšnesums ir kā īsa epifānija par visu šovu kopumā – tiek solīts visu laiku izaicinošākais un šokējošākais priekšnesums, bet čiks vien sanāk. Mans favorīts Normunds Pauniņš tēlo čali, kurš dziedāja “Sweet Harmony” un klipā bija pliks kopā ar daudz plikām meitenēm. Pauniņš, protams, tikai tēlo, ka ir pliks un arī meitenes ir apģērbtākas kā pagājušās nedēļas Šēra un Gaga, tāda “liela brēka – maza vilna” vien sanāk. Starp citu, Pauniņam tā pati maska, kas bija, tēlojot Deivu Gahanu, tikai bez krusta uz pleca. Sentēvs steidz “pliko” Pauniņu saukt par Romeo – baigais romantiķis. Jana atzīst, ka ļoti cerējusi, ka viss būs pliki, bet kas tev to dos – Normundam visi papīri esot tīri. Artis saka, ka īsti ieskaitīts nebūs (jo nebija pliki). Arī Ieva nožēlo, ka Normunds tikai “pliks”.

yanaOtrā uzstājas Yana Key, kurai, nabadzītei, jau otro reizi jātēlo vīrietis, šoreiz Džamirakvai. Indiāņu spalvas uz galvas bija labas, bet ar to arī visa līdzība beidzās. Jānis metas stāstīt par indiāņiem, jo Džamirakua popularizējot irokēzu kultūru (tiešām?), kamēr Jana apgalvo, ka Yanai lieliski padodas tēlot vīriešus. Melo.

Nākamais uz skatuves kāpj Dzinča Cīča un dzied par nosu nosu. Uz skatuves arī vīrs ar akordeonu, kas ļauj piesardzīgi prognozēt labu vietu, taču tā kā Jānis ir no SWH, nevis LR2, tad manas prognozes izrādās greizas. Šipkēvics saka, ka rezultāts bija (kā vēlāk izrādās – tas nozīmē 6.vieta). Jana nez kāpēc ir traki aizelsusies, laikam no plaudēšanas – acīmredzami vāja fiziskā sagatavotība. No hokejista sievas būtu gaidījis vairāk. Artis savukārt dod žetonu un sauc Čīču par poliglotu.

Dināra Rudāne turpina priecēt ar kvalitatīvi izpildītām man svešām dziesmām, šoreiz viņai izdevies tādu atrast Bejonses repertuārā. Jana gan zina dziesmu un aizrautīgi kustina līdzi lūpas, kaut gan iespējams, ka vienkārši pa kluso kaut ko uzkož. Ieva Pļavniece veikli sapin smadzenes mezglā, pasakot, ka būtu gribējies nevainīgākas dejotājas, kuras būtu vairāk vainīgas. Jana atzīst, ka šī nav no viņas mīļākajām Bejonses dziesmām, tātad tomēr ēda. Vēl publiski Jana pieprasa Dinārai apstiprināt viņas draudzības aicinājumu Instagramā. Jānis analizē Dināras/Bejonses priekšnesumu, sadalot to trīs daļās, šajā brīdī aiz sienas dzirdu ko šāvienam līdzīgu, iespējams, ka kāds no kaimiņiem neizturēja analīzi un nošāvās. Dināra Šipkēvicu nosauc par vecu un zālē atskan neviltotas ovācijas. Jānis plati smaida. Dināra vēl nezina, ka viņas dziesmas nekad neatskaņos Radio SWH viļņos. Artis izmisīgi mēģina būt asprātīgs un nopelna žetonu. Par centību.

ahaSeko vakara pozitīvākais priekšnesums, Mārtiņš Ruskis tēlo A-HA. Savu uzstāšanos viņš piesaka ar vārdiem “Man ļoti patīk jau sen grupa A-HA, bet tieši viena dziesma”. Kad Ruskis mēģina paņemt augšas, Pļavniece tā saraujas, kā kāds vilktu ar naglu pa stiklu. Pēc uzstāšanās Ruskis ir neticami runīgs un aušīgs un visu laiku smejas. Nav īsti skaidrs, vai tas ir nervu sabrukums pēc švakā priekšnesuma, vai kaut kas ir paņemts drosmei. Jautrība un humors studijā sit augstu vilni. Uz jautājumu, vai Jānis ar Janu ies uz nākamo Mārtiņa koncertu (“tagad uzprasi mums, vai mēs iesim”), viņi vienbalsīgi atbild “Ahā!” Lauris šlipsē slauka smieklu asaras. Artis manāmi sašļūk, ka viņam pirmajam prātā nav iešāvies šis varenais joks.

Kā sestā nāk Rūta Dūduma, kurai arī šodien nākas tēlot stiprā dzimuma pārstāvi, Džastinu Bīberu. Rūta viltīgi paņēmusi dziesmu, ko zēns dziedājis pirms balss lūzuma un izklausās visai līdzīgi. Taču, tā kā Bībers visiem riebj, tad izredzes uz uzvaru šovakar minimālas. Artis uzspēlēti smejas par saviem jokiem, nav vēl pēc Ahā atguvies.

ramstein.jpgKā pirmspēdējais šovakar uzstājas Emīls Kivelnieks ar Ramšteina “Sonne”. Šī ir viena no retajām reizēm, kad man jāsaka – cepuri nost, lielisks priekšnesums ar Sniegbaltīti un operdziedātāju, dzied Emīls arī labi, cik nu labi vispār var Tilu atdarināt. Patika visiem un pelnīta uzvara šodienas koncertā.

Koncertu noslēdz Ieva Sutugova ar dziesmu no mūzikla “Čikāga”. Teorētiski viņa tēlo Katrīnu Zetu Džonsu, taču, kā atzīmē Ieva Pļavniece, tā tikpat labi varēja būt Renē Zelvēgere, jo galīgi neizskatījās ne pēc vienas, ne otras. Jānis ilgi domā, ko lai neinteresantu pastāsta, un izrok atmiņā faktu, ka “Čikāgu” Kirkorovs esot mēģinājis iestudēt Krievijā un bankrotējis.

Seko atzīmju likšana, pēdējais paliek Ruskis “Ahā!” un Yana “HA!” (klasisks indiāņu teiciens), savukārt uzvar Emīls Ramšteins. Izskatās, ka Emīls ir iešūpojies un jau piesardzīgi var sākt prognozēt viņa uzvaru šovā, jo balso vairāk sievietes un tāpēc parasti uzvar vīrieši, turklāt Emīls ir no Ugunsgrēka.

5 komentāri

Filed under Uncategorized

5 responses to “Vakars, kad Jana nepieturējās pie plāna – “Izklausies redzēts” So3E06

  1. Pēc S03E06 saprotu, ka sāku lasīt no neīstā gala. Ar to (un TV šovu neskatīšanos) arī skaidrojama mana neizpratne, kas te notiek un ko Tu lieto, jo pēc grāmatas atsauksmes šis neizskatās. Turējos braši, bet pie “Jana tomēr ēda” neizturēju un apsmējos no sirds 🙂 Eju lasīt pārējās epizodes.

  2. Un tomēr šādi šovi šķiet nemirstīgi….

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s